Animator na urodziny – cennik.

Zdjęcie główne artykułu

Animator na urodziny – cennik.

 

Ile kosztuje animator na urodziny w domu.

 

Animator na urodziny w domu. Cena zależy od kilku czynników. Na pewno zależy od jakości oferowanych usług. Nowi niedoświadczeni animatorzy nie mają szansy zaistnieć w branży startując od normalnych cen, jakich możemy się spodziewać w dłużej istniejących firmach. Tak to już jest. Tak ten świat jest skonstruowany. Wszyscy nowi animatorzy zaczynają więc od niskich cen, gdyż chcą pozyskać chociaż jakiś klientów.

Następnym czynnikiem jest sama oferta i to co się na nią składa. Animator, lub animatorka z dobrej firmy posiada bardziej rozbudowaną ofertę i z pewnością potrafi lepiej zająć się dziećmi na imprezie urodzinowej. Cena za animatora na dwugodzinne urodziny w domu: 300-600 zł. 

 

Animatorka na urodziny w ogrodzie.

 

Sytuacja z animatorką na urodziny w ogrodzie w letnie popołudnia ma się tak samo jak powyżej, czyli przy organizacji urodzin w domu w chłodne jesienno-zimowe popołudnia. Cena organizacji tych urodzin będzie zależała od jakości usług i tego czy oferta jest skromna, czy też bardziej rozbudowana.

 

Nietypowe urodziny dla dzieci.

 

Niektóre dzieci mają swoją ulubioną postać z filmu, czy bajki i rodzice chcąc zrobić dziecku niespodziankę na urodziny chcieliby zorganizować urodziny w takim temacie. Wtedy do danej firmy, czy animatora należy przygotować program takich urodzin. Niektóre firmy i zawansowani animatorzy mają już przegotowane różne scenariusze najbardziej popularnych tematów przyjęć urodzinowych. Takie urodziny jak wiadomo ze względu na specjalne przygotowania, dodatkowe materiały i gadżety mogą kosztować trochę więcej niż standardowa organizacja urodzin. Myślę, że trzeba wziąć pod uwagę dodatkowe 100-200 zł.

 

Ile kosztuje wynajęcie animatora na urodziny?

 

Wynajęcie animatora na urodziny dziecka kosztuje mniej, lub więcej w zależności od miasta. W dużych miastach wynajem animatora może być dwa razy droższy, niż w małych miasteczkach. Oczywiście jeśli znajdziemy w nich lokalnych animatorów. W większości przypadków rodzice szukają jednak animatora na urodziny w wyszukiwarce google, a tam raczej znajdziemy wyniki jedynie z większych miast.

Wynajęcie animatora na urodziny w domu, ogrodzie, restauracji, klubie może więc kosztować średnio pomiędzy 300 a nawet 1000 zł. Przy tak wysokich kwotach powinniśmy też spodziewać się jednak bogatej oferty z wieloma atrakcjami. To wszystko jako osoba zamawiająca powinieneś się dowiedzieć i o to dopytać.

 

Ile kosztuje godzina animacji dla dzieci?

 

Godzina animacji dla dzieci to koszt od 200 do 400 zł. Tak średnio. Oczywiście są też animatorzy – iluzjoniści gdzie ich program animacji połączony z iluzją może kosztować za występ 45 minutowy nawet 500-1000 zł. To jest cena za profesjonalny występ. Podobnie jest z animacjami z zawodowym klaunem. Cena będzie wtedy zbliżona. Tak jak pisałem powyżej ceny są różne w różnych miastach i miejscowościach.

 

Co robi Animator dla dzieci?

 

Animator dla dzieci ma za zadanie animować, czyli musi potrafić nakłonić, czy też zachęcić do zabaw wszystkich ( lub większość ) obecnych na imprezie. W skład takich animacji wchodzić mogą zabawy taneczne przy muzyce, zabawy ruchowe typu różnego rodzaju konkursy. Wszystko powinno być dobrane i przystosowane do wieku i zainteresowań dzień na danej imprezie urodzinowej.

Popularne i zawsze lubiane malowanie buziek, skręcane balony, zaplatanie warkoczyków, sztuczne zmywalne tatuaże, zabawa z dużymi bańkami mydlanymi to podstawowe zabawy, których nie powinno zabraknąć na imprezie urodzinowej.

 

Jak zostać animatorem?

 

Aby zostać animatorem moim zdaniem przede wszystkim trzeba lubić pracę z dziećmi. Bez tego wszelkie szkolenia i kursy będą szły bardzo opornie. Natomiast kiedy coś lubimy to wszystko idzie płynnie, robimy szybki postęp, łatwo się uczymy i po krótkim czasie widzimy, że mamy to coś co jest potrzebne do bycia animatorem. Tak było w moim przypadku i w przypadku większości animatorów jakich zatrudniałem i którzy nauczyli się w ArtEventy być wspaniałymi animatorami.

 

Ile dzieci na jednego animatora?

 

Oj to pytanie nie ma jednoznaczniej odpowiedzi. Na jednego animatora może przypadać np. 5 dzieci, a inny animator da sobie wyśmienicie radę z 20-30 dzieci. Ale trochę też zależy od tego co animator ma robić. Jeżeli ma być to przeprowadzenie baliku dla dzieci to jeden dobry animator da radę przeprowadzić balik właśnie dla 20-30 dzieci.

Natomiast w przypadku urodzin gdzie jest np. malowanie buziek to trzeba już wziąć pod uwagę, że animatorka potrzebuje minimum 5 minut na pomalowanie jednego dziecka. Czasem 10 minut. Na takiej imprezie urodzinowej z jednym animatorem dobrze by było, aby nie było więcej niż 10 dzieci.

 

Jakie atrakcje dla dzieci na urodziny?

 

Sprawdzone atrakcje urodziny dziecka to:

 

Ile kosztuje malowanie twarzy dzieciom?

 

Malowanie twarzy dzieci na urodzinach może być w cenie 300-400 zł. Cena będzie zależała od ilości dzieci na przyjęciu urodzinowym. Jeżeli zamawiasz samo malowanie buziek to dobrze by były, aby dzieci miały zajęcie kiedy czekają na swoją kolej bycia pomalowanym. Cena też zależy od tego czy zamawiasz do malowania twarzy dzieci osobę prywatną, czy też animatora z firmy.

 

Ile zarabia animator na godzinę?

 

Ceny zarobków animatorów są zróżnicowane. Przeważnie jest tak, że jeżeli animator ma umowę np. na pracę na całe wakacje to stawka godzinowa nie jest wysoka. Może to być ok 30-50 zł/ godzina. Ale w tym przypadku otrzymuje miesięczne wynagrodzenie. Więcej zarabiają animatorzy na typowych wyjazdach eventowych, czy na małe zlecenia typu urodziny dziecka. Konkretna stawka ustalana jest między firmą, a animatorem.

 

Co potrzebuje animator dla dzieci?

 

Animator dla dzieci potrzebuje przede wszystkim serce do dzieci. Następnie wesołą osobowość, inspirację, radość, cierpliwość, uprzejmość, itp. Także jak widzisz animator dla dzieci musi mieć sporo cech, które nie są w każdym z nas 🙂 Oprócz powyższego animator potrzebuje mieć mnóstwo sprzętu i przyborów do prowadzenia animacje.

 

Co musi umieć animator na urodzin?

 

Animator musi umieć dobrze się bawić, czy sam musi być pogodną radosną osobą. Bez tego będzie mu bardzo pod górkę. Praca z dziećmi nie jest prosta, potrafi być sporym wyzwaniem, więc pogodne nastawienie to must have każdego dobrego animatora. Animator powinien być uzdolniony plastycznie, artystycznie i przejść szkolenia gdzie nauczy się wszystkiego co jest potrzebne. Najlepiej, aby te szkolenia odbywały się także na faktycznych eventach, gdzie animator doświadcza faktycznej pracy z dziećmi.